• Březen

    10

    2017
  • 2844
  • 0

3 signály S.O.S. Vaší ploché střechy po zimě

Vysílá Vaše plochá střecha jasné signály, že je čas na její rekonstrukci?

Každá střecha má svou životnost. Stejně tak i životnost ploché střechy je dána kvalitou použitého materiálu a také kvalitou práce při jejím provádění. Pokud už delší dobu uvažujete, zda plochá střecha Vašeho domu potřebuje kompletní rekonstrukci, určitě nepřehlédněte tento článek.

Zima je pomalu za námi a pro plochou střechu byla velkou zátěží – povětrnostní podmínky, změny teplot, namáhání zespodu párami produkovanými domem a mnohé další. Pokud jste si říkali, že tuhle zimu ještě vydrží, podívejte se na svou plochou střechu nyní a pozorujte, zda nevykazuje jeden nebo více signálů, že se už blíží ke konci své životnosti, a řešte její rekonstrukci včas. Můžete ušetřit nemalé peníze.

1) Máte mapy, kotvy a boule

Ne, nejedná se o žádnou námořní hantýrku. Jde o jeden z prvních signálů, že s Vaší plochou střechou je něco v nepořádku.  Soustřeďte se na špatně ošetřená místa, kde se stýkají svislé a vodorovné plochy, nedoléhající spoje hydroizolačního materiálu nebo položení materiálu proti spádu vody. Výrazným signálem špatného stavu hydroizolace ploché střechy jsou louže nebo vlhké mapy, boule a výdutě v ploše střechy. V případě hydroizolace SBS pásem je to smývající se břidličný posyp zanášející střešní vpust. V případě hydroizolace folií pak kotevní prvky vytrhané ve spojích.

2) Málo nebo moc tepla

V létě je v posledním patře nesnesitelné horko a tuto zimu, která byla přeci jen chladnější než ty předchozí, byste raději účet za topení neviděli. Navíc se v posledním patře tvoří plísně, což ukazuje na přítomnost tepelných mostů.  Přitom máte vyměněná okna a dům zateplený, tak kde je chyba?

Máte bohužel špatně zateplenou střechu. V případě dvouplášťových plochých střech panelových domů se bohužel jedná o velmi častý problém. Pokud na obrázku poznáváte svou střechu (tu bez sněhu, který únikem tepla z domu odtál) podívejte se, jak efektivně zateplit Vaši dvouplášťovou střechu. Ušetříte za vytápění příští zimu, ale také se zvýší tepelný komfort v posledním patře již toto léto!

Špatně zateplenou dvouplášťovou střechou uniká teplo. Funkčně zateplená střecha Climatizerem plus.

Špatně zateplenou dvouplášťovou střechou uniká teplo. Funkčně zateplená plochá střecha Climatizerem plus.

3) Do střechy teče

Tady není o čem hovořit, v případě Vaší ploché střechy je nutná kompletní rekonstrukce. Kontaktujte nás pro zhodnocení stavu Vaší střechy a navržení technologie a rozpočtu rekonstrukce. To vše samozřejmě zdarma. Postaráme se i o Vaši střechu, letos jsme na českém trhu již 20 let.

HYDROIZOLACE PLOCHÉ STŘECHY ZDE

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.