• Říjen

    13

    2018
  • 3118
  • 0

Foukaná izolace: proč zvolit profesionální firmu?

S blížící se zimou je opět aktuální otázka zateplení. Velké realizace každý raději svěří profesionálům, ale jak je to v případě našich rodinných domků nebo chalup a chat? Vyplatí se pustit se do toho svépomocí, nebo raději sehnat zateplovací firmu?

Foukaná izolace má svá specifika

Zásadním rozdílem mezi foukanou izolací a klasickou deskovou izolací a izolací v rolích je především způsob aplikace. Zatímco izolační desky lze prostě položit, na nafoukání izolačního materiálu je potřeba speciální stroj. Díky tomuto způsobu aplikace jsou dokonale obaleny všechny detaily a nedochází k tvorbě tepelných mostů. Zásadní roli pro výsledný izolační efekt také hraje objemová hmotnost aplikované izolace.

foukana izolace maveizol

Jak lze aplikovat foukanou izolaci?

Foukaná izolace může být svépomocí aplikována dopravním ventilátorem nebo foukacím strojem. Tato zařízení jsou k dispozici ve specializovaných půjčovnách, řada stavebnin také nabízí pronájem při zakoupení jejich izolačního materiálu. V tomto případě je ale potřeba vycházet z předpokladu, že běžně dostupné foukací stroje nedosahují možností profesionálních aplikačních strojů, jejichž pořizovací cena je několik stovek tisíc.

Pokud se podíváme na reálné nevýhody při svépomocné aplikaci jednoduchým ventilátorem oproti profi aplikačnímu stroji, jsou to tyto:

Špatné rozmělnění
Nedojde k dokonalému rozmělnění materiálu, v materiálu budou vznikat „cucky“, které neumožní správnou funkci izolace.
 
Malý tlak
Při objemovém plnění izolace do svislé konstrukce (např. příčky, nebo izolace šikmé střechy) nedosáhne neprofesionální stroj požadovaného tlaku, může dojít k poddimenzování objemové hmotnosti pro danou konstrukci a k následnému sesednutí izolace (a tím pádem k tvorbě tepelných mostů).

Jaký typ foukané izolace zvolit?

Na českém trhu existuje řada typů foukané izolace, které se liší jak kvalitou, tak cenou. Je nutné zmínit, že jednotlivé druhy foukané izolace se také dělí podle typu aplikace, pro kterou jsou vhodné.  Na straně specializované firmy aplikující několik typů foukaných izolací stojí rozhodně odborná školení výrobců a vlastní zkušenosti z praxe. Domácím kutilům také nenahrává fakt, že skutečně kvalitní a certifikované produkty jsou od výrobce většinou prodejně vázané právě na proškolení aplikujících pracovníků, a tedy na ně běžný spotřebitel většinou nedosáhne. Výrobce tímto sleduje především skutečně odbornou instalaci. Ta zaručuje, že materiál bude vykazovat právě ty vlastnosti, které výrobce deklaruje.

Závěr: pustit se do toho?

V případě malé aplikace (řádově několik kubíků) vyjde levněji práce svépomocí. Využitím vlastní pracovní síly lze ušetřit několik tisíc korun. Je nutné ale přihlédnout k typu instalace a zhodnocení, zda výsledek bude odpovídat očekávanému izolačnímu efektu. Pro aplikaci foukané izolace do uzavřených svislých prvků a pro větší plochy je jednoznačně jistější využití služeb profesionální aplikační firmy.

Naše firma má oblasti izolací tradici více než 21 let. Pokud Vás zajímá, kolik by stálo zateplení střechy právě Vašeho domu, kontaktujte nás. Rádi Vám připravíme cenový návrh zateplení zcela nezávazně a zdarma.

NEZÁVAZNÁ KALKULACE


ZJISTIT CENU

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.