• Červenec

    5

    2017
  • 3932
  • 0

Jak realizujeme: Zateplení dvouplášťové ploché střechy

Video: průběh realizace zateplení dvouplášťové ploché střechy

Vzhledem k tomu, že nadpoloviční většinu rekonstrukcí plochých střech v naší režii tvoří střechy panelových domů, dost často se setkáváme s nejistotou týkající se typu ploché střechy a volbou odpovídající technologie zateplení.  Proto jsme připravili tento článek a také video, abychom názorně ukázali, jak efektivně zateplit dvouplášťovou plochou střechu.

V zásadě lze ploché střechy panelových domů obecně rozdělit a střechy dvouplášťové a střechy jednoplášťové.

Jednoplášťová plochá střecha – polystyren

Tento typ ploché střechy je starší a není odvětrávaný. Pod horním panelem se přímo nacházejí obytné prostory. Zateplení jednoplášťové ploché střechy je možné jedině se současným provedením nové hydroizolace střechy – hydroizolační pás kryje použité EPS desky (polystyren).

Dvouplášťová plochá střecha – foukaná izolace

Je typická pro mladší panelové domy. Jedná se o modernější, odvětrávanou konstrukci. Nad posledním bytem je umístěn spodní záklop, nad ním je odvětrávaná mezera a následně pak záklop horní. Z logiky věci vyplývá, že zateplení EPS deskami na horní záklop nemá výraznější efekt, jelikož pod ním se nachází ještě odvětrávaná mezera, v níž proudí vzduch. Přesto je celá řada dvouplášťových střech zateplována polystyrenem na horní panel. Toto řešení je neefektivní, nešťastné a v konečném výsledku nepřináší úsporu za vytápění. V případě zaslepení bočních atikových otvorů navíc dochází k difúznímu uzavření objektu a k riziku množení nebezpečných plísní.

Řešením je aplikace foukané izolace přímo do prostoru odvětrávané mezery. Dojde tak k přímému zateplení obytného prostoru. Díky přirozenému sesednutí materiálu zůstane funkce odvětrání zachována a zároveň dojde díky výjimečným vlastnostem materiálu Climatizer plus ke snížení výskytu plísní.

Rozdíl mezi efektivním a neefektivním zateplením dvouplášťové střechy je zřejmý z těchto schemat.

V naší praxi již 20 let pracujeme s technologiemi, které jsou vhodné pro zateplení konkrétní ploché střechy. Proto se na nás neváhejte obrátit. Rádi provedeme fyzickou prohlídku Vaší střechy a připravíme návrh rekonstrukce včetně položkového rozpočtu. Vše nezávazně a zdarma.

ZATEPLENÍ PLOCHÉ STŘECHY ZDE

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.