• Říjen

    10

    2017
  • 2768
  • 0

Špatně zateplená střecha RD – máte ji také?

3 znaky špatně zateplené střechy rodinného domu

Zima a společně s ní i topná sezona se nezadržitelně blíží. Pro majitele rodinných domů právě nyní nastává období bilancování, hodnocení stávajícího zateplení, zejména zateplení střechy, a hledání možnosti úspor. Pokud meziročně ukazují účty za vytápění Vašeho rodinného domu vyšší a vyšší částky, nemusí být na vině jen zvyšování cen energií. Pojďme se nyní společně podívat, jak poznáte, že je Váš dům špatně zateplen.

 

1) Všudypřítomné plísně

Plísně se nejčastěji vytvářejí v interiéru na místech, kde vniká tzv. rosný bod. Páry produkované provozem domu (například při vaření, ale také pouze tím, že jeho obyvatelé vydechují) kondenzují na nejstudenějším místě bytu. Nejčastěji se jedná o okenní rámy. Pokud zde pravidelně objevujete plísně, svědčí to o tom, že Váš dům je difúzně uzavřen. Kvalitní zateplení střechy naopak umožňuje parám prostoupit a dům opustit – nedochází k jejich nadměrnému srážení. Výjimečné vlastnosti v tomto ohledu vykazuje foukaná tepelná izolace Climatizer plus, která díky svému kapilárovému efektu vlhkost doslova transportuje v domu ven.

2) Horko v létěclimatizer a prostup tepla

Pokud jste v podkrovních místnostech Vašeho rodinného domu v létě padali vedrem, je dost pravděpodobné, že v zimě budete muset naopak přitopit. Zateplení Vaší střechy už neplní svou funkci. Došlo k jeho sesednutí nebo ztratilo léty své izolační vlastnosti. Nynější investice do nového zateplení střechy Vám nejen ušetří peníze v zimě, ale i zvýší komfort bydlení v létě. Podívejte se na grafiku prostupu tepla foukanou tepelnou izolací Climatizer plus oproti jiným materiálům.

3) Sníh se u Vás nedrží

Tající plotny sněhu padající ze střechy jsou jistě nebezpečné a při náhlé oblevě bohužel nevyhnutelné. Pokud ale i během chladnějších dní odtává sníh na Vaší střeše podezřele rychleji než na vedlejším domě Vašeho souseda, je potřeba zbystřit. Na rozdíl od Vás má soused střechu zřejmě efektivně zateplenou, a tudíž mu z ní neutíká pracně natopené teplo.

Pokud uvažujete o novém zateplení střechy Vašeho rodinného domu ještě letos, ozvěte se nám.

Rádi Vám připravíme cenový návrh zateplení střechy foukanou izolací, díky které můžete ušetřit až 35% nákladů za vytápění ještě letos.

SPRÁVNÉ ZATEPLENÍ STŘECHY ZDE

 

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.