• Září

    1

    2020
  • 953
  • 0

Zdravé odvětrání bytového domu

Skrytá hrozba ve Vašem domě

V době, kdy svět zápasí s covid-19, se do hledáčku mnohých z nás dostala problematika často opomíjená– funkční odvětrání bytových domůOdvětrání bytových domů a odvětrání panelových domů je kapitola pro některé vlastníky doslova nikdy neřešená. V naší praxi se setkáváme s řadou polovičatých, nebo dokonce kontraproduktivních řešení. Ta způsobují nedostatečné odvětrání, zadržují obtížné pachy v domě, podporují množení nebezpečných mikroorganismů a dokonce zvyšují riziko požáru. 

Časté bolesti odvětrání bytových domů

  • Odpojené elektromotory
  • Větrem poháněné turbíny, které nepřekonají tlakovou ztrátu potrubí
  • Odstřižení bytů od centrálního odvětrávacího systému
  • Nikdy nečištěné odvětrávací potrubí

V řadě domů jsou původní elektromotory sloužící k odvětrávání kuchyní a sociálů pro velkou hlučnost odpojené nebo jsou nahrazeny turbínami s větrným pohonem. Větrem poháněné turbíny často nedosahují požadovaného výkonu, a tedy neodvětrají stoupačky dostatečně.

Vzduchotechnika

Větrem poháněné odvětrávací turbíny často nepřekonají tlakové ztráty stoupacího potrubí

Některé byty jsou po rekonstrukci koupelen od systému odvětrání zcela odstřiženy. Jinde vlastníci zvolili svérázná řešení a po opakovaném obtížném zápachu od sousedů ucpali otvory do odvětrávacích šachet tím, co bylo zrovna po ruce. Samotná stoupací potrubí nejsou většinou čištěna – v řadě domů nikdy od doby jejich výstavby, ačkoliv čištění stoupaček doporučuje vlastníkům  norma ČSN jednou za dva roky. Ve stoupačkách dochází k usazování prachu, nečistot a mastnoty, což je živnou půdou řady virů, bakterií a plísní. Tyto usazeniny také velmi dobře hoří a při požáru domu se odvětrávací potrubí stává doslova urychlovačem zkázy.

Řešení odvětrání

Nevíte, v jakém stavu je odvětrání Vašeho domu? Podíváme se na to společně. Umíme navrhnout a realizovat inteligentní odvětrávací systém, který akcentuje skutečnou potřebu odvětrání Vašeho domu v reálném čase. Instalací DCV systému je dosaženo vysoké efektivity odvětrání za současné úspory energie.

Stoupací potrubí vyčistíme /mechanicky, kartáčem/ nečistoty odsajeme a na vyčištěných stěnách bude provedena dezinfekce stoupacího potrubí speciálním prostředkem s aktivním kyslíkem a stříbrem.

Celý systém odvětrání Vašeho domu bude správně plnit svou funkci – odvádět pachy a znečištěný vzduch ven z domu, ale zároveň nebude plýtvat energií ani teplem v zimě. Pro domluvení bezplatné a nezávazné schůzky nás prosím kontaktujte

NEZÁVAZNÁ KALKULACE


ZJISTIT CENU

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.