• Květen

    16

    2016
  • 2683
  • 0
Nečistoty ze stoupaček dýcháte každý den

Nečistoty ze stoupaček dýcháte každý den

Čistíte po zimě klimatizaci ve Vašem autě? Předpokládáme, že alespoň jednou za čas ano. Dost často ale při udržování čistoty zapomínáme na odvětrávací potrubí z koupelny, WC a kuchyně. Právě stěny tohoto stoupacího potrubí jsou pokryty prachem, mastnotou a dalšími nečistotami, které produkují obyvatelé běžným provozem domu. Taková „výstelka“ je ideálním prostředím pro množení bakterií a plísní, karbonizované mastnoty z kuchyně navíc obsahují karcinogeny.

Plní Váš dům normu ČSN EN 15780?

Tato norma vešla v platnost v roce 2012 a doporučuje bytovým a panelovým domům provádět čištění a dezinfekci odvětrávacího potrubí pravidelně 1x za dva roky. Není se čemu divit, v západní Evropě už mají podobné normy dlouholetou tradici a z naší praxe víme, že v některých domech nebylo stoupací potrubí (odvětrávací šachty) čištěno nikdy od doby výstavby samotného domu. Jeho obsah potom zarazí i otrlé povahy – podívejte se, co všechno dýcháme.

Čištění stoupací šachty

Čištění stoupací šachty

Jak odstranit nebezpečné nečistoty?

Čištění odvětrávacího potrubí bytových a panelových domů provádíme speciálním kartáčem, který se po odmontování těles vzduchotechniky na střeše spustí dolů do potrubí. Při mechanickém odstraňování nečistot je současně nasává jako vysavač. Následně je potrubí včetně směšovací komor ošetřeno desinfekčním roztokem švýcarské výroby Sanosil Super 25 Ag s příměsí stříbra.

Tento prostředek účinně ničí viry, bakterie, plísně, mastnoty a další. Neobsahuje chlor, a tedy neobtěžuje zápachem. Během čištění není nutné, aby byli obyvatelé bytů doma, byty není potřeba zpřístupňovat. Podívejte se na video o čištění odvětrávacího potrubí.

Máte dotaz nebo chcete znát cenu čištění stoupaček právě ve Vašem domě? Kontaktujte nás, rádi Vám zdarma připravíme cenový návrh.

ČIŠTĚNÍ STOUPAČEK ZDE

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.