• Květen

    4

    2016
  • 2627
  • 0
Jak na hydroizolaci ploché střechy

Jak na hydroizolaci ploché střechy

Plochá střecha je častým řešením jak u bytových a rodinných domů, tak především u domů panelových, které se v ČR v dobách nedávno minulých rozrostly jako houby po dešti. Rovná střecha má oproti šikmé střeše tu nevýhodu, že déšť po ní díky malému spádování přirozeně nestéká. Proto je nutné, aby hydroizolace ploché střechy, tedy izolace proti vodě, byla v dokonalém stavu jak z hlediska použitého materiálu, tak z hlediska technologie provedení.

Bohužel, řada realizačních firem podceňuje obě tato hlediska, a proto se často setkáváme s podmáčenými střechami, které přestaly svou funkci plnit ještě před koncem záruční doby. A reklamace? Dotyčná realizační firma většinou již neexistuje. Maveizol s.r.o. působí v oblasti hydroizolace plochých střech již od roku 1997 a za dobu své existence realizovala hydroizolaci a zateplení více jak 750 plochých střech. Naše práce je léty prověřená a zakládá se na zkušenostech.

Jak postupovat při rekonstrukci ploché střechy

Prvním krokem při rekonstrukci ploché střechy je její fyzická prohlídka. Není možné navrhovat technologii rekonstrukce ploché střechy nebo dokonce její cenový rozpočet bez toho, aby byl zhodnocen její skutečný stav. Na základě  prohlídky a případné sondy do střešního pláště (případě nejasnosti ukáže míru jeho poškození) se může připravit návrh technologie rekonstrukce a její položkový rozpočet.hydroizolací ploché střechy je na místě uvažovat i o zateplení ploché střechy. Zateplení střechy vždy přináší finanční úsporu a zvyšuje tepelný komfort bydlení především v posledním patře. Technologie zateplení je volena vždy s ohledem na typ ploché střechy a v souladu s pravidly stavební fyziky (např. z principu neprovádíme naprosto nelogické a neefektivní – ale bohužel velmi časté – zateplení dvouplášťové střechy polystyrenem). Následně je provedena celková rekonstrukce ploché střechy, která zajistí její hydroizolační těsnost po řadu dalších let.

Jaký materiál zvolit v případě hydroizolace ploché střechy

Naše firma vždy volí hydroizolační materiál na základě jeho vhodnosti pro konkrétní aplikaci. Na většině námi realizovaných zakázek jsme s úspěchem aplikovali hydroizolační bitumenový pás modifikace APP ISOFLAMM PS4. Pás je hladký (ochrana proti UV záření je již v jeho chemickém složení) – voda po něm může lépe stékat a odpařovat se. Jeho výhoda oproti PVC folii spočívá v přítomnosti dvou vložek (v příčném a podélném směru). Složky umožňují jeho velkou pružnost a dovolí mu chovat se jako elastický oblek střechy (například v případě dřevěných záklopů, které léty pracují, je tato vlastnost nedocenitelná). ISOFLAMM PS 4 má fyzicky, nikoliv laboratorně prokázanou životnost 40 let a je certifikován pro rakouské státní zakázky. Hydroizolace ploché střechy za použití tohoto materiálu je pojištěna u Generali po dobu 10 let a vztahuje se na ni záruka 10 let. Při použití tohoto materiálu jsme za 23 let naší práce nezaznamenali jedinou reklamaci.

Víc si můžete o hydroizolaci ploché střechy přečíst zde.

NEZÁVAZNÁ KALKULACE


ZJISTIT CENU

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.