SYSTÉMY PRO ODVĚTRÁNÍ DOMU

Realizujeme kompletní instalaci aktivních odvětrávacích systémů včetně měření a regulace

Celý systém vzduchotechniky je dimenzován na základě vypracování projektové dokumentace, která zohledňuje konkrétní parametry domu tak, aby bylo dosaženo nejvyšší efektivity v souladu s normou ČSN EN 15665 (Větrání budov – Stanovení výkonových kritérií pro větrací systémy obytných budov)

Počítačem řízený systém odvětrání zajišťuje průběžné odvětrávání stoupacího potrubí z kuchyní, koupelen a WC. Součástí instalace je pokročilý a plně automatizovaný systém měření a regulace. Navržený systém řízení zajišťuje průběžné provětrávání podle potřeby a požadavku provozovatele.

dav

Dimenzování na míru, automatizace a regulace celého systému zaručuje jeho vysokou efektivitu, která kombinuje požadované odvětrání s nízkou spotřebou energie.

Systém je projektován na míru Vašemu domu

Zohledněna je celá řada faktorů jako například počet bytových jednotek a jejich velikost tak, aby byla splněna norma ČSN EN 15665.

Běh systému je průběžně optimalizován

Vestavěný snímač tlakové diference má za úkol permanentně hlídat podtlak v potrubí a reagovat na změny zvýšením či snížením výkonu. Stoupačka je tedy konstantně odvětrávaná. Změnou tlaku se pak rozumí otevření talířového ventilu v každé bytové jednotce. Systém tedy pracuje na principu větrání podle skutečné potřeby uživatele bytu.

Úspora elektrické energie

Díky automatické regulaci odvětrávacího systému nedochází k plýtvání. Úsporu energie zajišťuje také EC elektromotor nové generace.

Běžné systémy odvětrání bytových domů

Bytové a zejména panelové domy v ČR byly v době své výstavby opatřeny odvětráváním z kuchyní a sociálního zázemí pomocí elektromotorů. V současnosti je řada domů vybavena původními motory, případně při revitalizaci vlastníci přistoupili k jejich výměně za novější modely.

S érou rekonstrukcí bytových jader však došlo zásahy do odvětrání v mnoha případech k znefunkčnění celého systému. Páry a pachy produkované provozem jednotlivých bytů se často dostávají pouze z bytu do odvětrávacích šachet, ale ven z domu už nikoliv. V případech výměny elektromotoru za samočinné ventilační hlavice také nedochází k dokonalému odvedení vzduchu ven z objektu (červená linka na obrázku 1 a 2 naznačuje, odkud už je odvětrávání šachty neefektivní).

Řešením je instalace plně automatizovaného systému odvětrání, díky kterému je v odvětrávací šachtě vytvořen stálý podtlak a dochází k průběžnému, a tedy efektivnímu odvodu vzduchu ven z domu (obrázek 3).

Plně automatizovaný systém odvětrání domu včetně měření a regulace

Při instalaci funkční vzduchotechniky pro Vás dům poskytujeme komplexní servis – od navržení a vyprojektování celého systému, až po jeho instalaci.

Během demontáže původních těles vzduchotechniky a instalace nového systému odvětrání na ploché střeše zachováváme hydroizolační těsnost střešního pláště. Současně je vhodné provést čištění a dezinfekci stoupacího potrubí, které často v domě nebylo čištěno nikdy od doby jeho výstavby.

NEZÁVAZNÁ KALKULACE


ZJISTIT CENU

Máte dotaz? Jsme Vám k dispozici

info@maveizol.cz

Telefon: 777212813

Maveizol s.r.o na Facebooku

Sledujte naši práci na Facebooku.

Technické listy a certifikáty

Souhrn technických listů a certifikátů námi používaných materiálů naleznete zde.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.