SYSTÉMY PRO ODVĚTRÁNÍ DOMU

Realizujeme kompletní instalaci aktivních odvětrávacích systémů

Celý systém vzduchotechniky je dimenzován na základě vypracování projektové dokumentace, která zohledňuje konkrétní parametry domu tak, aby bylo dosaženo nejvyšší efektivity v souladu s normou ČSN EN 15665 (Větrání budov – Stanovení výkonových kritérií pro větrací systémy obytných budov)

Počítačem řízený systém odvětrání zajišťuje průběžné odvětrávání stoupacího potrubí z kuchyní, koupelen a WC. Součástí instalace je pokročilý a plně automatizovaný systém. Navržený systém řízení zajišťuje průběžné provětrávání podle potřeby a požadavku provozovatele.

dcv system maveizol

Dimenzování na míru, automatizace a regulace celého systému zaručuje jeho vysokou efektivitu, která kombinuje požadované odvětrání s nízkou spotřebou energie.

Systém je projektován na míru Vašemu domu

Zohledněna je celá řada faktorů jako například počet, počet a kapacita stoupacích potrubí aj. tak, aby byla splněna norma ČSN EN 15665.

Běh systému je průběžně optimalizován

Vestavěný snímač tlakové diference má za úkol permanentně hlídat podtlak v potrubí a reagovat na změny zvýšením či snížením výkonu. Stoupačka je tedy konstantně odvětrávaná. Změnou tlaku se pak rozumí otevření talířového ventilu v každé bytové jednotce. Systém tedy pracuje na principu větrání podle skutečné potřeby uživatele bytu.

Úspora elektrické energie

Díky automatické regulaci odvětrávacího systému nedochází k plýtvání. Úsporu energie zajišťuje také EC elektromotor nové generace.

Běžné systémy odvětrání bytových domů

Bytové a zejména panelové domy v ČR byly v době své výstavby opatřeny odvětráváním z kuchyní a sociálního zázemí pomocí elektromotorů. V současnosti je řada domů vybavena původními motory, případně při revitalizaci vlastníci přistoupili k jejich výměně za novější modely.

S érou rekonstrukcí bytových jader však došlo zásahy do odvětrání v mnoha případech k znefunkčnění celého systému. Páry a pachy produkované provozem jednotlivých bytů se často dostávají pouze z bytu do odvětrávacích šachet, ale ven z domu už nikoliv. V případech výměny elektromotoru za samočinné ventilační hlavice také nedochází k dokonalému odvedení vzduchu ven z objektu.

Řešením je instalace plně automatizovaného systému odvětrání, díky kterému je v odvětrávací šachtě vytvořen stálý podtlak a dochází k průběžnému, a tedy efektivnímu odvodu vzduchu ven z domu. Výhody DCV systému oproti ostatním běžným systémům odvětrání bytových domů najdete přehledně v tomto článku na našem blogu.

Plně automatizovaný systém odvětrání domu s úsporou energie

Při instalaci funkční vzduchotechniky pro Vás dům poskytujeme komplexní servis – od navržení a vyprojektování celého systému, až po jeho instalaci.

Během demontáže původních těles vzduchotechniky a instalace nového systému odvětrání na ploché střeše zachováváme hydroizolační těsnost střešního pláště. Současně je vhodné provést čištění a dezinfekci stoupacího potrubí, které často v domě nebylo čištěno nikdy od doby jeho výstavby.

NEZÁVAZNÁ KALKULACE


ZJISTIT CENU

Máte dotaz? Jsme Vám k dispozici

info@maveizol.cz

Telefon: 777212813

Maveizol s.r.o na Facebooku

Sledujte naši práci na Facebooku.

Technické listy a certifikáty

Souhrn technických listů a certifikátů námi používaných materiálů naleznete zde.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.