• Květen

  4

  2016
 • 5236
 • 0
5 největších chyb při rekonstrukci ploché střechy

5 největších chyb při rekonstrukci ploché střechy

Bydlíte v panelovém domě, nebo máte rodinný dům s plochou střechou? Pokud přemýšlíte o rekonstrukci ploché střechy, bude se Vám hodit seznam největších chyb, které lidé při rekonstrukci dělají. Vyhněte se těmto chybám a zjistěte, jak rekonstruovat střechu efektivně a bez vysokých nákladů.

 • Rekonstruovat, až když teče

Proč opravovat něco, co ještě funguje? To zní jako logická otázka – ale ruku na srdce, kolikrát jste v poslední době na střeše byli? Výdutě, boule plné vody, staré nefunkční záplaty nebo popraskaný povrch signalizují budoucí problém. Střešní souvrství ale nemusí být ještě úplně podmočené, a tedy není nutné ho při rekonstrukci kompletně demontovat. Když stojíte po vydatném dešti v obýváků s kbelíkem, je už pozdě. Cena rekonstrukce ploché střechy se navýší o demontáž podmočených vrstev a jejich ekologickou likvidaci.

5 největších chyb při rekonstrukci ploché střechy

5 největších chyb při rekonstrukci ploché střechy

 • Tvrdit, že obyčejná lepenka stačí

Není pravda, že při rekonstrukci ploché střechy je vhodné použít jakoukoliv hydroizolaci. Pro člověka, který není z oboru, je často těžké se zorientovat v celé řadě nabízených materiálů a jejich technických vlastnostech. Zde, jako v řadě jiných případů, platí, že cena odpovídá kvalitě. Proto je lepší se poradit s odbornou firmou a vybrat vhodný materiál, který bude splňovat požadavky Vaší střechy a zároveň jí bude zaručovat dlouhou životnost. Pokud zvolíte nekvalitní materiál, za pár let budete platit práci za rekonstrukci ploché střechy znovu.

 • Myslet si, že střecha nepotřebuje zateplit

Máte vyměněná okna a říkáte si, že tím jste si to zateplování odškrtli? Omyl. Efektivně zateplená střecha sníží spotřebu energie až o 35 % ročně. Kompletní rekonstrukce ploché střechy zahrnuje jak hydroizolaci střechy, tak zateplení střechy – pokud provedete obě tyto práce během rekonstrukce současně, vyjde Vás to levněji než zvlášť a zároveň si ušetříte i čas strávený nad starostmi se střechou.

 • Věřit, že polystyren se hodí všude

Naproti mají střechu zateplenou polystyrenem a ten se dává teď všude, co by na něm mělo být špatného? Na polystyrenu není špatného nic – jen se třeba nehodí pro konstrukci Vaší střechy. Zateplení jednoplášťové ploché střechy EPS deskami, tedy jednoduše řečeno polystyrenem, je vhodné. Oproti tomu zateplení dvouplášťové ploché střechy polystyrenem je naprosto nevhodné, jelikož polystyren na záklopu střechy v žádném případě neizoluje odvětrávanou mezeru, která se nachází pod ním. Než se pustíte do zateplení, požadujte po realizační firmě, aby si prohlédla plány Vašeho domu, nebo provedla přímo sondu do střešního pláště. Na základě toho firma zjistí, jaký typ střechy máte, a zvolí vhodné zateplení. Pokud zateplíte dvouplášťovou střechu polystyrenem, nezateplili jste nic, jen utratili peníze.

 • Nepožadovat reference

Při výběru firmy, která provede rekonstrukci Vaší ploché střechy, byste měli pečlivě volit. Chybný výběr se Vám totiž může velmi prodražit. Je sice hezké, že Vám nabízí několikaletou záruku, jejího konce se ale často nedožije Vaše střecha, natož firma, která ji rekonstruovala. Požadujte proto reference – chtějte vědět, kde a s jakým úspěchem už aplikovali materiál, který Vám nabízí. V ideálním případě požádejte o prohlídku jimi realizované střechy v okolí Vašeho bydliště a přesvědčte se, jak jsou s jejich prací v domě spokojeni. Firmy, které naceňují rekonstrukci „od stolu“, aniž by střechu viděli, vůbec neoslovujte.

Chcete vědět víc nebo máte zájem o bezplatnou fyzickou prohlídku a nezávazný cenový návrh rekonstrukce ploché střechy? Kontaktujte nás!

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.