• Květen

    4

    2016
  • 4800
  • 0
Rekonstrukce ploché střechy – 3. díl – dvouplášťová střecha

Rekonstrukce ploché střechy – 3. díl – dvouplášťová střecha

minulém díle našeho miniseriálu věnovaného tématu rekonstrukce ploché střechy jsme se zabývali tím, jak rekonstruovat plochou střechu jednoplášťovou. V dnešním příspěvku se budeme věnovat častějšímu typu konstrukce, kterým je dvouplášťová plochá střecha.

Dvouplášťová plochá střecha

Dvouplášťová plochá střecha je modernější formou konstrukce a najdeme ji na celé řadě bytových domů, především paneláků. Jedná se o odvětrávanou konstrukci, kdy se nad stropním panelem nachází odvětrávaná mezera a nad ní horní záklop, který může být např. betonový nebo dřevěný. Výhodou u ploché střechy je fakt, že střecha je provětrávána a páry, které vznikají při provozu domu, mohou volně odcházet a dům může dýchat (především pokud jsou vyměněna okna a zateplen obvodový plášť). Spolu s párami ale také odchází teplo, a proto je nutné, aby byla plochá dvouplášťová střecha efektivně zateplena.

Specifika zateplení dvouplášťové ploché střechy

Zatímco hydroizolace ploché střechy je řešena analogicky jako u střechy jednoplášťové, k zateplení dvouplášťové ploché střechy je potřeba přistupovat s ohledem na specifika její konstrukce. Zateplením EPS deskami na horní panel není dosaženo požadované tepelné úspory, jelikož pod horním panelem zůstává právě zmíněná odvětrávaná mezera. Pokud jsou při zateplení obvodu domu navíc uzavřeny odvětrávací otvory, dům už je zcela difúzně uzavřen. Páry produkované životem v domě nemají jak odcházet, srážejí se a vznikají zdraví nebezpečné plísně.

Foukaná izolace: řešení pro panelákové střechy

Pro funkční zateplení dvouplášťové ploché střechy je vhodná foukaná tepelná izolace Climatizer Plus. Při zateplovacích pracích jsou do horního záklopu vyvrtány otvory, kterými je izolace foukána přímo do odvětrávané mezery. Tyto otvory jsou poté hydroizolačně ošetřeny a osazeny komínky, které slouží k dalšímu odvětrávání. Díky kapilárovému efektu foukané izolace Climatizer Plus je vlhkost transportována ven z domu. Střecha při tom zůstává funkčně zateplena.

Výhodou tohoto systému je, že zateplení foukanou izolací může být provedeno dodatečně po hydroizolaci střechy a investici do celkové rekonstrukce lze rozdělit do dvou etap. Jak poznat správné a špatné zateplení dvouplášťové ploché střechy? Podívejte se na jednoduchá schémata na našem webu.

REKONSTRUKCE PLOCHÉ STŘECHY ZDE

Nezávazná poptávka

Nechte si od nás spočítat, kolik Vás bude stát zateplení Vaší střechy.

SPOČÍTAT ZATEPLENÍ
Nejnovější příspěvky
Nejčtenější příspěvky

Aktuality o zateplení střechy a foukané izolaci

Nevíte si rady se zateplením ploché střechy či byste se rádi dozvěděli více o foukané izolaci? Kontaktujte nás.

GDPR | Nastavení cookies

© Copyright 2016 Maveizol s.r.o.